• Yeni

Organik Siyezli Ekmek

₺37,00

Organik Siyezli Ekmek (600gr)

Kastamonu’da üretilen atalık buğday türlerimizden Organik Siyez Buğdayı taş değirmenlerde öğütülüp ekşi mayayla buluştu. Siyez Buğdayı yüksek antioksidan içeriğe sahiptir, vücuttaki toksinlerin atılmasına destek olur. 

Geleneksel yöntemlerle ahşap kalıplarda mayalandırılıp dinlendirildikten sonra taş zeminli, toprak sıvalı kayın ve meşe odunu ile ısıtılmış köy fırınında alev görmeden ortalama 180 derecede yaklaşık 2  saatte pişirilmektedir. Tamamen doğaldır, hiçbir kimyasal katkı maddesi, hacim artırıcı, bayatlamayı geciktirici, renk ve koku verici içermez. Oda sıcaklığında 6 gün, buzdolabında 3 hafta, derin dondurucuda 3 ay saklayabilirsiniz.

Miktar
İstek listeme ekle

Organik Siyezli Ekmek (600gr)

Kastamonu’da üretilen atalık buğday türlerimizden Organik Siyez Buğdayı taş değirmenlerde öğütülüp ekşi mayayla buluştu. Siyez Buğdayı yüksek antioksidan içeriğe sahiptir, vücuttaki toksinlerin atılmasına destek olur. 

Geleneksel yöntemlerle ahşap kalıplarda mayalandırılıp dinlendirildikten sonra taş zeminli, toprak sıvalı kayın ve meşe odunu ile ısıtılmış köy fırınında alev görmeden ortalama 180 derecede yaklaşık 2  saatte pişirilmektedir. Tamamen doğaldır, hiçbir kimyasal katkı maddesi, hacim artırıcı, bayatlamayı geciktirici, renk ve koku verici içermez.

Nasıl Saklanmalı?

Oda sıcaklığında 6 gün, buzdolabında 3 hafta, derin dondurucuda 3 ay saklayabilirsiniz.

Nasıl Saklanmalı?

Siyez unu, su, ekşi maya, kaynak tuzu. Gluten içerir

Enerji Ve Besin Öğeleri: 100 g
Enerji (kcal/kj) 236 / 984
Yağ (g) 1.2

Karbonhidrat (g)

-Şekerler(g)

48.5

1.3

Diyet Lifi (g) 4.3
Protein (g) 7.4
Tuz (g) 1.5

967 Öğeler

aynı kategorideki diğer ürünler: 8

Tüm Site Çerezlerini Kabul Ediyorum.